مطالب نگران کننده ای درباره پسر 9 ساله ام شنیده ام!
مادری نابینا هستم و پسری 9 ساله دارم. مدتی است از همبازی های پسرم چیزهایی می شنوم و فکر می کنم پسرم رفتارهایی شبیه به ارتباط جنسی با پسران دارد.


مادر گرامی سلام. شکی نیست که شما برای رشد و پرورش فرزندتان با مشکلات کوچک و بزرگی روبه رو بوده اید؛ انگیزه شما برای انتخاب رفتارهای مناسب با او جای تحسین دارد. در برخورد با آن چه ذکر شده توجه شما را به این نکات جلب می کنم.کسب اطمینان از صحت و سقم موضوع
شما باید از طریق منابع موثق درباره رفتار پسرتان اطمینان حاصل کنید. این که بعضی از اطرافیان به شما خبر رسانده اند که فرزندتان بازی های نامناسبی می کند، چندان قابل اتکا نیست.

چه بسا این یک انتقام کودکانه یا یک شوخی نابه جا باشد. اما اگر کسانی که به شما نزدیک و قابل اعتماد هستند، این جریان را تایید کردند، هوشیار و در عین حال صبور باشید.آگاه شدن درباره چگونگی وقوع جریان
در صورت تایید این اتفاق، بهتر است درباره این موضوع آگاهی حاصل کنید که آیا فرزندتان تحت یک اجبار یا تهدید، وادار به انجام بازی های جنسی شده یا مثل همه کودکانی که در دوره ای از زندگی درباره جسم شان کنجکاو می شوند، در حال گذار از یک تجربه هیجانی است.

در حالت دوم، بهتر است شرایطی را برای نظارت غیر مستقیم او فراهم کنید؛ به طور مثال اگر دوستش را به خانه دعوت می کنید، حتما زمانی باشد که فرد بزرگ سالی در خانه حضور داشته باشد تا بازی بچه ها را از دور کنترل کند و در صورت مشاهده یک بازی نامناسب، وارد موقعیت شود و حواس بچه ها را پرت و آن ها را مشغول به کار دیگری کند.

در صورتی که کودک شما وادار به انجام این کار شده باشد، به سرعت برای پیدا کردن فرد یا افراد خاطی اقدام کنید و مانع ادامه این جریان شوید.چگونگی برخورد با کودک
چه در شرایط اجبار و چه در شرایطی که کودک خود انتخاب کرده که بازی های جنسی را تجربه کند، ایجاد احساس امنیت از سوی والدین، واجب و حیاتی است. احساس نا امنی، خطر تکرار یا پنهان کاری را در پی خواهد داشت. فرزندتان را درباره بدن خودش و مسئولیتی که در قبال حفظ آن به ویژه جاهای خصوصی بدنش دارد آگاه کنید؛ به او اطمینان دهید که می تواند به شما اعتماد کند و هیچ خطری او را تهدید نمی کند.

با جهت دادن به برنامه های روزانه اش، شرایط مناسبی (مثل ورزش کردن) برای تخلیه انرژی فراهم و در نهایت تا حد ممکن از ادامه ارتباطش با دوستان نامناسب جلوگیری کنید.